supra

توسعه اقتصاد فرش و حفظ هویت فرهنگی با برگزاری نمایشگاه

نماینده مردم اردکان در مجلس در حاشیه بازدید از بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف از انتخاب فرش برتر به عنوان اقدامی که به افزایش مشارکت مردم و فعالان فرش در توسعه هنر ـ صنعت فرش می‌انجامد، یاد کرد.

 به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران محمدرضا تابش در حاشیه بازدید از بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف ایران که پیش از ظهر دیروز دوشنبه دوم شهریور انجام شد، با بیان اینکه برگزاری هر ساله نمایشگاه فرش دستباف رویداد مبارکی است، گفت: این اقدام هم در جهت حفظ هویت تاریخی و فرهنگی ما اثرگذار است و هم بازخورد و بازتاب فنی، صنعتی و اقتصادی برای هنر ـ صنعت فرش دستباف ایران خواهد داشت.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نمایشگاه امسال آنچه توجهم را به خود جلب کرد کامل‌تر بودن غرفه فرش برتر نسبت به نمایشگاه‌های قبلی است؛ انتخاب فرش برتر در بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف انگیزه طراحان و بافندگان فرش را برای اعتلای کیفیت محصولات خود افزایش می‌دهد. انتخاب فرش برتر مشارکت بیشتر مردم و فعالان فرش دستباف را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف، تصریح کرد: از دیگر جلوه‌های جذاب این نمایشگاه، نمایش فرآیند تولید فرش به بازدیدکنندگان و مردم است؛ این کار می‌تواند به افزایش آگاهی مردم از روند تولید فرش دستباف منجر شود.

این نماینده مجلس با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آشنایی کودکان با فرش با استفاده از نقاشی در بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف افزود: باید فرآیند تولید فرش از دوره‌های ابتدایی به دانش‌آموزان آموزش داده شود تا این هنر ـ صنعت کهن ایرانی در ذهن و روح کودکان ایرانی نقش ببندد.

وی اقدام جالب دیگر در نمایشگاه امسال فرش دستباف را برگزاری کارگاه طراحی دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از تلفیق نقش و طرح فرش با سایر اثاثیه و لوازم منزل عنوان و خاطرنشان کرد: مردم با حضور در این غرفه‌ها می‌توانند درباره نحوه ترکیب فرش با سایر ارکان زندگی خود از جمله دکوراسیون و چیدمان داخلی منزل، مبلمان، البسه و حتی ظروف آشپزخانه آشنا شوند.

تابش تأکید کرد: مجلس و دولت به طور قطع و یقین از کلیه فعالیت‌هایی که به اعتلای فرش دستباف ایرانی منجر شود حمایت خواهند کرد.